Aklımdan geçenler, yaşamımdan geçenler, gördüklerim, duyduklarım, düşündüklerim, öğrendiklerim, beğendiklerim, beğenmediklerim.. Bende olanlar, bende kalanlar... Hepsini paylaşı-yorum..

Friday, January 25, 2013

Yoksa Bilgisayar Oyunu Karakteri Miyiz?
Star Trek, bizdeki adıyla Uzay Yolu'ndan beri bilimkurgu diye izlediğimiz çoğu durumun, üzerinden biraz zaman geçtiğinde gerçek olduğunun farkındasınız, değil mi?


Kaptan Kirk'ün cebinden çıkarttığı kapaklı telefonlar demode bile oldu.
Kendi kendine açılan kapanan kapılar Migros'ta bile var.
Bir yapılmadık ışınlanma kaldı ki, o da muhtemelen yapılmıştır da, telekulaktı, şuydu buydu derken özel hayat diye bir şey zaten kalmadı, "milleti iyice zıvanadan çıkartmayalım" diye açık etmiyorlardır..Matrix de farkındalık arttırmakla ilgili çok işler başarmış bir üçleme.
Neo, Trinity ve Morpheus pek çok şey anlatıyorlar bize..
Kahin ve Mr.Smith de tabi...

The Matrix 101


Kırmızı hap mı mavi hap mı, siz karar verdiniz mi?

Dünya Bilim Festivali'nde bu filme yapılan atıflar ilginizi çekiyorsa, gayet de "bilimsel" olan açıklamaları aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.
Film ve dizilerin bir şekilde bizi gelecekte olacaklara alıştırdığını düşünenlerdenseniz, izleyeceğiniz dizi kesinlikle Fringe'dir...

Paralel evrenler mi istersiniz, başkalarının anılarını kendi zihninizde bulmak mı, zamanı durdurmak mı, dokusunu değiştirip duvarlardan geçmek mi, aklınıza ne gelirse, hatta ne gelmezse bile..


Aşağıdaki linke bir göz atın isterseniz:Evet evet hepsi bilimkurgu!! 
No comments:

Post a Comment